Parawany ogrodowe

Możliwość komentowania Parawany ogrodowe została wyłączona 1

Parawany ogrodowe są coraz popularniejszymi produktami, które osłaniają przestrzeń przed działaniem nadmiernych promieni słonecznych oraz wiatru. Często określa się je mianem przenośnych ogrodzeń, bowiem są one obiektami łatwymi do przemieszczenia. Ich konstrukcja jest zazwyczaj dość stabilna, dlatego można je umieszczać w ogrodach, na tarasach oraz na balkonach. Niewielka masa parawanów sprawia, że można je w prosty sposób składać i dowolnie przenosić. Dużą zaletą tych produktów jest ich uniwersalność a także funkcjonalność. Ponadto parawany stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają w ogrodzie okazałych drzew ani wysokich krzewów dających chłód i cień w upalne dni.

Parawany ogrodowe nadają się do małych oraz dużych aranżacji, bowiem zajmują niewielką powierzchnie i nie ograniczają przestrzeni użytkowej. Najczęściej zbudowane są z kilku składanych skrzydeł, za pomocą, których nadaje się kształt całej konstrukcji. Mniejsze parawany tworzone są z jednego skrzydła, jednak wtedy niema możliwości otoczenia nimi przestrzeni. Ponadto jednoskrzydłowe modele są często mniej stabilne i bardziej podatne na przewrócenia.

Parawany przeznaczone do ogrodu stworzone są najczęściej z lekkich płyt, cienkich, drewnianych desek, wikliny, trzciny bądź bambusa. Wszystkie te tworzywa dobrze komponują się z roślinnością oraz z elementami architektury ogrodowej. Niektóre modele powleczone są przezroczystym lakierem, dzięki czemu podkreślona zostaje naturalność tworzywa. Inne posiadają kolorowe zdobienia, intensywnie ożywiające przestrzeń ogrodów. Dzięki dużej różnorodności zdobień, parawany ogrodowe można dopasować do wielu aranżacji. Kolorowe parawany stosowane są najczęściej w aranżacjach wykonanych w stylu śródziemnomorskim, japońskim. Z kolei parawany drewniane, wiklinowe i trzcinowe, pokryte przezroczystym lakierem, stanowią ozdobę ogrodów wykonanych w stylu klasycznym, wiejskim oraz nieformalnym.

Wszystkie parawany ogrodowe przeznaczone są do sezonowego użytkowania. Po zakończeniu lata, powinny być złożone i umieszczone w osłoniętych przed mrozem i wilgocią pomieszczeniach.

admin

View all contributions by admin

Similar articles