Bezpieczny kredyt

Możliwość komentowania Bezpieczny kredyt została wyłączona 7

Brak odpowiednich funduszy sprawia, że przed świętami jesteśmy znacznie bardziej podatni na reklamy banków i ich ofertę. Niestety, często konsekwencje tego czynu ciągną się za nami przez dłuższy czas. Dlatego też decydując się na pożyczkę czy kredyt warto nieco bliżej przyjrzeć się umowie i sprawdzić czy jest ona dla nas rzeczywiście tak korzystna jak byśmy tego chcieli. Jak to zrobić?

Po pierwsze i najważniejsze powinniśmy uważać na oferty reklamowe. Banki nagłaśniają bowiem te oferty, które są dla nich najkorzystniejsze i które przyniosą im określone profity. Dla nas one nie muszą być wcale tak korzystne.

Po drugie, powinniśmy samodzielnie przeanalizować wszystkie warunki kredytu czy pożyczki. Zgodnie z obowiązującym prawem banki muszą klientom rzetelnie przedstawić warunki i sposób spłacania danego zadłużenia. Mając w ręku dany formularz, gdzie czarno na białym nakreślone jest to, ile będziemy musieli spłacić łatwiej jest nam podjąć decyzję. Oczywiście, tego rodzaju dokument należy dobrze i prawidłowo odczytać. Szczególną uwagę należy zwrócić na dwie rubryki – rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i całkowitą kwotę do zapłaty. Dlaczego właśnie na nie?

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania ( RRSO)
W danej rubryce znajdziemy odpowiedź na to, jaki będzie całkowity koszt kredytu brutto dla konsumenta. W RRSO uwzględnione są zarówno oprocentowanie nominalne, jak i wszystkie opłaty i prowizje naliczane przez bank. Kwota ta wyrażona jest w procentach.

Całkowita kwota do zapłaty
To rubryka, dzięki której dowiesz się ile w rzeczywistości będziesz musiał zwrócić bankowi. Kwota podana jest w złotówkach. W danej rubryce znaleźć można „czarno na białym” koszty pożyczki: odsetki, prowizje, składki na ubezpieczenie.

Mając podane ww. dane będziesz mógł w szybki i łatwy sposób obliczyć ile dodatkowo kosztować będzie Cię dana pożyczka. Aby uzyskać te dane wystarczy od całkowitej kwoty do zapłaty odjąć wysokość udzielonego kredytu.

admin

View all contributions by admin

Similar articles